Şi în acest an, în perioada 16 – 20 decembrie, Compania de Apă ARIEŞ are parte de cele mai frumoase colinde din partea copiilor de la şcoli şi grădiniţe din Turda şi Câmpia Turzii. Peste 200 de copilaşi vor trece pragul companiei, atât la Turda, cât şi la Câmpia Turzii, în aceste zile când tot românul îşi primeneşte casa pentru sărbători.
Moş Crăciun a lăsat darurile pentru toţi colindătorii săi, sub bradul Companiei de Apă. Bucuria copiilor s-a reflectat asupra angajţilor CAA, care la rândul lor i-au colindat pe aceştia şi le-au oferit dulciuri şi cozonaci.
Domnul director Cristian Matei a fost profund impresionat de glasurile colindătorilor şi de atmosfera de sărbătoare pe care au creat-o copiii, îndrumaţi de cadrele didactice care i-au însoţit.
Adresându-le călduroase urări de fericite sărbători şi mulţumiri, Cristian Matei a rămas alături de angajaţii săi până la sfârşitul spectacolului oferit de copii, adevărate acte artistice pentru angajaţii companiei.